Mieszkanie a piętro. Które wybrać?

Często zastanawiamy się nad kupnem mieszkania w ciekawej lokalizacji. Kwestie związane z piętrem schodzą na dalszy plan. Może się jednak okazać, że będziemy postawieni przed wyborem. Zatem nasuwa się pytanie – które piętro wybrać?

Piętro, a ilość kondygnacji w bloku mieszkalnym

Wybór piętra w bloku zależy od kilku czynników. Warto jest zwrócić uwagę czy dany budynek posiada windę. Przykładowo w wielu blokach do czterech kondygnacji możemy nie uświadczyć takiego luksusu. Wówczas mieszkanie na ostatnim piętrze może okazać się codzienną męczarnią. Wchodzenie z siatkami zakupów to będzie nie lada wyzwania. Co dopiero w przypadku remontu lub wymiany mebli? Wtedy moglibyśmy mieć do czynienia z prawdziwymi problemami. Także w przypadku budynków czteropiętrowych warto jest jednak stawiać na niższe piętra jak – pierwsze, drugie i ewentualnie trzecie. Parter bardzo często jest traktowany jako najsłabsza alternatywa. Być może wejście do mieszkania nie będzie nam sprawiać większych trudności, to z kolei przyjęło się mówić, że zakup mieszkania na parterze jest ryzykowny przez wzgląd na kradzieże. Nie jest to prawdą. Nie zmienia to faktu, że mieszkania na parterze nie należą do najbardziej popularnych wśród nabywców. Staramy się omijać to piętro szerokim łukiem. Czy to dobrze? To zależy. Aktualnie mieszkania na parterze, szczególnie te z nowego budownictwa oferują ciekawe konspekty tarasowo-ogrodowe. Posiadanie kawałka terenu mieszkając w bloku potrafi już być kuszące. Jak z kolei prezentuje się sytuacji w przypadku bloków z windą. Tu z reguły większe znaczenie ma metraż, a w mniejszym stopniu liczymy na piękne widoki z okna czy balkonu.

Opinie Apklan – mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie

Apartamenty od dewelopera Apklan to idealna okazja do zakupienia nowego mieszkania w stanie surowym. Nowoczesny design, innowacyjny układ oraz zróżnicowania ofert deweloperskiej pod względem ilości inwestycji dopasowych do różnych potrzeb. Opinie Apklan to miejsce, gdzie znajdziesz niezbędne informacji dotyczące dotyczące przebuiegu aktualnego systemuinwestycji (http://opinie-deweloperow.rzeszow.pl/).

Related Posts