lunch box grafika

Dlaczego lunchboxy powinny znaleźć się w każdym domu?

Osoby korzystające z lunchboxów mają pełną świadomość tego jak wiele pożytku im dają. Artykuł ten kierowany jest zatem do wszystkich tych, którzy nigdy nie korzystali z tego typu pojemników do żywności, lub nie widzą większego sensu w ich wykorzystaniu. Argumenty przytoczone w niniejsze publikacji mają na celu zainteresowanie tym ciekawym produktem i zachęcenie do używania tego typu wygodnych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Odżywiaj się zdrowo i dobrze poza domemlunchbox

Czy czułeś kiedyś głód w pracy i nic nie mogłeś na to poradzić. Brak jedzenie, brak możliwości wyjścia do sklepu na pewno jest sytuacją denerwującą, osłabiającą i zmniejsza produktywność osoby jako pracownika, zarówno fizycznego jak i umysłowego. Na szczęście technologia w branży żywieniowej osiągnęła na tyle duży poziom, że dedykuje odpowiednie rozwiązania dla osób, które moją możliwość podgrzania sobie przygotowanego posiłku w pracy jak i osób, które w pracy nie posiadają dostępu do żadnej kuchenki. Zdrowe odżywianie w pracy ma ogromne znaczenie. Dostarczanie odpowiednich wartości odżywczych, które płyną z lunchów i obiadów pomoże usprawnić myślenie i działanie przy swoich codziennych zawodowych obowiązkach. Jeszcze lepiej, jeżeli twoja praca wymaga od ciebie kreatywności i świeżych pomysłów. Wówczas spożywanie posiłków będzie miało zasadnicze znaczenie. Jak się do tego dobrze przygotować?

lunch box grafikaKorzystaj z lunchboxów i termosów obiadowych

Obiady spożywamy codziennie. Bardzo częstą praktyką jest gotowanie obiadu na dzień jutrzejszy do pracy i do odgrzania po powrocie z pracy. Można to wykorzystać i za pomocą lunchboxa przygotować sobie i zapakować posiłek obiadowy i odstawić do lodówki, aby nazajutrz zabrać go ze sobą do pracy. Może to być posiłek przeznaczony do odgrzania, ale także do jedzenia na zimno, jak pokrojone owoce, sałatki i inne elementy żywieniowe. W przypadku termosów przygotowanie sobie prowiantu wygląda inaczej, ponieważ w pojemniku umieszczamy podgrzane jedzenie, którego ciepło będzie utrzymywane przez wiele godzin. Pozwoli to na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb fizjologicznych w postaci jedzenia właściwie w każdym miejscu i czasie. Ciepły posiłek jest bardzo ważny i przez specjalistów określany jako podstawowy czynnik decydujący o pełnej sprawności umysłowej i stanie fizycznym i psychicznym człowieka w relacjach zawodowych. Lunchboxy mają wiele ciekawych możliwości:

Osoby, które lubią rozpocząć swój dzień od soczystej porcji owoców, powinny pomyśleć o pojemniku z wkładem chłodzącym. Lunchbox umożliwi przechowanie posiłku w świeżości bez względu na czas oraz miejsce, w którym się znajdujemy – metro, tramwaj czy autobus.  W takich rodzaju lunchboxa bez problemu możemy przygotować musli, które smakuje najlepiej, gdy znajduje się w odpowiedniej temperaturze. Można je skomponować z ulubionymi dodatkami – owocami i płatkami śniadaniowymi. – źródło

Wybór pojemników na żywność

Aby wybrać właściwy pojemnik trzeba podjąć decyzję czy będzie przeznaczony do użycia w mikrofalówce, czy będzie musiał posiadać właściwości izolacyjne, wówczas wybierzemy termos obiadowy. Wybór będzie zatem podyktowany rodzajem wykonywanej pracy i możliwościami w miejscu pracy. Druga sprawa to rozmiar, ilość komór i kształt lunchboxa. Każdy ma swoje przyzwyczajenie i częściej je inne produkty. Wybierzmy taki zestaw, aby odpowiadał naszym nawykom żywieniowym, abyśmy bez przeszkód mogli ze sobą zabrać to co lubimy jeść, a nie tylko to co się mieści w pojemniku. Istnieją różne wielkości i rodzaje i na 100% każdy może wybrać odpowiedni pojemnik dla siebie. Ponieważ pojemniki te przeznaczone są do kontaktów z żywnością nie posiadają żadnych substancji szkodliwych dla człowieka, które przenikną do jedzenia. Są w pełni bezpieczne i praktyczne. Nie zabierają dużo miejsca dlatego powinny zmieścić się w teczce, aktówce czy innej torbie noszonej do pracy. Lunchbx nadaje się o schowania w zamrażarce, podgrzewania w mikrofalówce oraz zmywania w zmywarce.

źródło informacji o lunch boxach

 

Related Posts