wybór nawilżacza powietrza venty

Nawilżacz powietrza Venta – rozwiązanie dla każdego

O konieczności nawilżania powietrza, przynajmniej w sezonie grzewczym, mówi się coraz głośniej, dzięki czemu coraz więcej osób ma świadomość, że niezastąpione są do tego specjalistyczne urządzenia. Nawilżacz powietrza Venta jest jednym z częstszych wyborów, a jego użytkownicy podkreślają zalety, z których jedną z najbardziej docenianych jest to, iż jest to sprzęt na długie lata. W tym artykule ogólnie przedstawimy sprzęt niemieckiego producenta, a także doradzimy, jak dobrać odpowiedni model urządzenia do swoich potrzeb.

nawilżanie powietrza

Co wyróżnia nawilżacze powietrza Venta?

Nawilżanie powietrza jest ważne dla naszego zdrowia i bez profesjonalnego sprzętu zwykle nie jesteśmy w stanie utrzymać wilgotności powietrza w domu na optymalnym poziomie 40-60%. Z nawilżaczem powietrza firmy Venta nie tylko z łatwością osiągniemy i utrzymamy odpowiednią jakość powietrza w naszym domu, ale nie będziemy też ryzykować, że będzie ono zbyt wilgotne. Tak jak zbyt suche powietrze spowoduje u nas liczne dolegliwości, takie jak zmęczenie, kaszel, wysuszenie błon śluzowych, ust i skóry, tak też nadmierne nawilżenie powietrza może bowiem prowadzić do powstawania grzybów i pleśni, co również jest niebezpieczne dla zdrowia. Nawilżacz powietrza Venta osiągnąwszy optymalną wilgotność powietrza, przerywa swoją pracę do czasu, kiedy nawilżenie ponownie nie spadnie. Inne zalety wyróżniające wszystkie sprzęty firmy Venta spośród produktów konkurencji to:

  • nawilżacz powietrza ventacicha praca już od 22/32 dBA
  • dodatkowa funkcja oczyszczania powietrza
  • możliwość stosowania do aromaterapii
  • trwałość na lata
  • niskie koszty eksploatacji dzięki małemu zużyciu energii i braku wymiennych filtrów
  • prosta i tania obsługa

W przeciwieństwie do nawilżaczy innego typu, urządzenia Venta nie pozostawiają białego pyłu ani nie mają wpływu na temperaturę powietrza w pomieszczeniu.

Nawilżacz powietrza Venta na miarę Twoich potrzeb

Decydując się na zakup nawilżacza niemieckiego producenta Venta mamy do wyboru kilka modeli, co może sprawić, że nie będziemy do końca pewni, na który z nich się zdecydować. Rzut oka do specyfikacji technicznej pomoże nam w podjęciu decyzji, natomiast w razie wątpliwości możemy również poprosić o pomoc sprzedawcę. Najbardziej doświadczeni w fachowym doborze nawilżacza odpowiedniego do indywidualnych potrzeb są dystrybutorzy produktów firmy Venta na terenie Polski. Warto jednak już teraz dowiedzieć się, jakie są podstawowe możliwości najpopularniejszych modeli niemieckich nawilżaczy.
wybór nawilżacza powietrza venty

Venta LW15

To najmniejszy z nawilżaczy powietrza Venta. Doskonale poradzi sobie z nawilżeniem powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do 20m2 i wysokości do 3m, a w pomieszczeniach do 10m2 zapewnia najefektywniejsze oczyszczenie powietrza. Świetnie sprawdzi się w sypialni lub pokoju dziecięcym.

Venta LW25

Ten nawilżacz powietrza Venta jest najczęściej wybierany z uwagi na swoje możliwości. Nawilżenie powietrza na powierzchni do 40m2 i oczyszczenia na 20m2 sprawia, że możemy cieszyć się wysoką jakością powietrza w jedno i dwupokojowych mieszkaniach lub jednym bardzo dużym pomieszczeniu w domu bądź biurze.

Venta LW45

75m2 powierzchni nawilżania powietrza i 40m2 oczyszczania powoduje, że możliwości tego urządzenia są doceniane przede wszystkim przez właścicieli większych mieszkań oraz pracowników średniej wielkości biur.

nawilżacz powietrza venta lw45

Venta LW80

Model LW80 to nawilżacz powietrza Venta dla wymagających – nawilża powietrze na powierzchni do 300m2, a oczyszcza aż na 800m2. Dzięki tym parametrom, Venta LW80 wybierana jest przede wszystkim przez muzea, biblioteki, archiwa, salony podłóg i inne wielkopowierzchniowe obiekty, w których nawilżone i oczyszczone powietrze jest kluczową kwestią.

Jak widać, oprócz licznych zalet, które charakteryzują każdy sprzęt Venta, poszczególne modele są też zróżnicowane pod kątem różnych potrzeb użytkowników, dzięki czemu każdy znajdzie urządzenie odpowiednie do swoich oczekiwań. Nie ma na co czekać!

Related Posts